Świecowanie uszu jest popularną technikę pomagającą pozbyć się wielu schorzeń. Nie tylko likwiduje zalegającą w uszach woskowinę, ale również oczyszcza zatoki i łagodzi objawy kataru podczas przeziębienia.  Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na świecowanie uszu metodą Indian Hopi. Na czym polega ta terapia i przy jakich dolegliwościach okaże się najskuteczniejsza?

Na czym polega świecowanie uszu metodą Indian Hopi?

 

Technika świecowania uszu Indian Hopi znana była już w starożytnym Wschodzie. To właśnie wtedy, amerykańskie plemiona indiańskie zauważyły prozdrowotne skutki takiego zabiegu. Terapia Indian Hopi jest również niezwykle przyjemna i całkowicie nieinwazyjna, a na dodatek proekologiczna. Świece, które są wykorzystywane podczas zabiegu, wykonywane są jedynie z naturalnych składników, takich jak wosk pszczeli, miód, szałwia, rumianek oraz rożnego rodzaju olejków eterycznych. Kształtem przypominają metalowe rurki, których średnica jest idealnie dopasowana do wielkości kanału słuchowego.

Sama terapia Indian Hopi polega na odpowiednim nasączeniu świecy wybranym olejkiem eterycznym, a następnie podpaleniu jej i wsunięciu do zewnętrznej części kanału słuchowego. Zabieg kończy się w momencie, kiedy świeca wypali się do właściwej długości. Skutkiem takiej metody świecowania uszu jest całkowite pozbycie się woskowiny, gruczołów łojowych oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dodatkowo, wyregulowane ciśnienie w uchu wpływa na poprawne funkcjonowanie zatok, a także zdecydowanie ułatwia oddychanie przez nos. Cały zabieg trwa około 45 minut, należy jednak pamiętać, że musi być on koniecznie przeprowadzony w obu uszach.

Jakie są wskazania do zastosowania terapii Indian Hopi?

 

Świecowanie uszu przy użyciu metody Indian Hopi zalecane jest szczególnie w przypadku:

  • stanów zapalnych uszu, nosa i gardła;
  • przeziębienia oraz chorób związanych z górnymi drogami oddechowymi;
  • bólów głowy i często występujących migren;
  • występowania szumów usznych;
  • niedosłuchu i zaburzeń ostrości słuchu;
  • kataru i nieżytu nosa, również pochodzenia alergicznego;
  • kłopotów z zasypianiem oraz nadpobudliwością;
  • wzmożonego stresu i stanów nerwicowych;
  • występowania depresji.

Dla kogo przeznaczone jest świecowanie uszu Indian Hopi?

 

Terapia Indian Hopi może być spokojnie stosowana u pacjentów w każdym wieku, zarówno u dzieci jak i osób starszych. Często zabiegowi poddawane są dzieci, ze względu na to, że to u nich najczęściej występują dolegliwości związane z uszami.
Mimo, iż świecowanie uszu Indian Hopi jest nieinwazyjne i praktycznie nie powoduje żadnych skutków ubocznych, przed przystąpieniem do zabiegu warto upewnić się, że nie jesteśmy uczelni na żaden składnik świecy bądź olejek eteryczny,  który będzie użyty podczas terapii. Zabiegowi nie mogą się również poddać osoby, które obecnie borykają się z problemem stanu zapalnego lub zakażenia ucha, chorują na tętniaka mózgu lub mają uszkodzony przewód słuchowy zewnętrzny albo błonę bębenkową.

 

Świecowanie uszu Indian Hopi nie tylko wykazuje wiele działań zdrowotnych, ale również jest wyjątkowo przyjemne oraz relaksujące. Osoby, które poddały się zabiegowi, często po jego zakończeniu czują się odprężone i zrelaksowane – jest więc to idealna terapia nie tylko dla ciała, ale również dla ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *