Refleksoterapia robi niesamowitą karierę na całym globie. Refleksologia definiowana jest poprzez pewnych specjalistów jako dziedzina nauki (a czasem jako paranauka) o umieszczeniu na stopach i również dłoniach punkcików, pasujących do konkretnych narządów naszego ciała. Nie ma wątpliwości, iż jest to masaż leczniczy stóp. Refleksoterapia jest zarazem umiejętnością jak i wiedzą, i także przede wszystkim wysoce funkcjonalną techniką rehabilitacji plus relaksacji.
Refleksoterapia to postać medycyny niekonwencjonalnej, należy do niej akupresura, a także refleksologia stóp. Tworzy uniwersalną technologię leczenia i również jako taka wymaga oceniania człowieka jako podstawową całość, obejmując ciało, rozsądek i także ducha. Refleksoterapeuci, jakich kierunkiem jest doprowadzenie organizmu do stanu równowagi, nie wyróżniają wady oraz nie leczą jej przez symptomy, jakie przejawia. Nie koncentrują się dodatkowo na wytwarzającym kłopoty aparacie bądź układzie, jednak rozważają zaistniałą chorobę w kontekście wszelkiego systemu.

 

Refleksoterapia stóp

– czym jest i jak jest wykonywana? Masaż stóp może być robiony przez eksperta, jaki na starcie robi wywiad lekarski z chorym. Nim zdecydujemy się na refleksoterapię stóp, powinniśmy doradzić się własnego specjalisty, natomiast eksperta od masażu zawiadomić o określonych patologiach. Masaż stóp może zaburzyć wykorzystywanie niektórych farmaceutyków. Refleksoterapia stóp musi być wykonywany się w ciszy plus spokoju z muzyką kojącą. Do masażu można użyć ekstrakty eteryczne. W momencie zabiegu chory leży na sofie. Masaż refleksologiczny rozpoczyna się od prawej stopy, natomiast następnie lewej. Uciskanie z starcie jest niewielkie, następnie intensywniejsze. Chory czuje dyskomfort, kiedy specjalista dojdzie na punkt odpowiadający choremu organowi. Zadaniem terapeuty jest natarcie tego miejsca w odpowiednim kierunku oraz z właściwą siłą. We współzależności od konieczności, terapeuta uciska stopę palcami bądź masuje ją ręką zwiniętą w pięść. Masaż zdrowotny trwa do 30 minut, po upływie owego momentu chory stymuluje się przez masaż opuszkami palców. Zabieg kończy się masowaniem stóp wyciągiem.

 

Dlaczego warto skorzystać z refleksoterapii?

 

Refleksoterapia jest funkcjonalnym panaceum na stres, redukuje ból głowy, kręgosłupa oraz pozostałych części. Pomaga też usprawnić jakość życia ludziom ciężko chorym. Przynosi najpełniejsze wyniki, kiedy wykonuje się ją prewencyjnie. Pomaga też wrócić organizmowi do równowagi po operacjach, nawet u dzieci (jednak tychże chorych trudniej jest namówić na godzinne siedzenie w fotelu oraz poddanie się masażowi). Świetnie wpływa na stres, przeciążenie, plus też na uciski głowy, kręgosłupa, na zaparcia, polipy, mięśniaki, kłopoty z nerkami. Refleksolodzy uważają choćby, iż rozwiązanie blokady energetycznej poprzez masaż stóp może uzdrowić zaburzenia hormonalne, wspólnie z niepłodnością. W każdym razie refleksologia nie winna zaszkodzić.

 

Przeciwwskazania

Zdaniem ekspertów nie należy używać refleksologii w wypadku wystąpienia grzybicy stóp, stanów zapalnych, skażeń i owrzodzeń. Z owej technologii leczenia nie powinny też korzystać osoby chorujące na cukrzycę, kobiety w ciąży, plus też odpowiadający na żylaki. Poza tym refleksologia zalecana jest każdemu, bez względu na wiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *