Okres Bożego Narodzenia, to magiczny czas, na który większość z nas czeka cały okrągły rok. Jedni, gdyż to dla nich duchowe święto, które głęboko przeżywają, drudzy, bo wreszcie można odpocząć, a jeszcze kolejni uwielbiają jeść świąteczne potrawy. Bez względu na to do której grupy należymy wszyscy uwielbiamy święta z powodu bycia razem z naszymi najbliższymi. Dawno nie widziana ciocia z drugiego końca Polski, cioteczny brat, który przyleciał z zagranicy specjalnie by połamać się opłatkiem czy nasze dzieci, które na co dzień żyją w swoim świecie. Wszyscy, których kochamy są na wyciągnięcie ręki. Wszyscy bez wyjątku uwielbiamy również prezenty. Nie ma co ukrywać. Największą radość sprawiają dzieciom, ale nie ważne czy mamy 8 czy 80 lat wszyscy lubimy dawać i dostawać prezenty. Jeśli prezenty to tajemnica, niewiadoma, napięcie, oczekiwanie i zaskoczenie. Czasami rozczarowanie. I właśnie tej ostatniej sytuacji boimy się najbardziej.

 

Czy prezent musi być materialny?

 

Z roku na rok co raz trudniej kupić udany prezent. To nie tak, że nie ma czego kupić Otóż jest, ale wybór przygniata. Ubrania, elektroniczne gadżety, akcesoria rtv i agd. Nawet drony i elektryczne hulajnogi/deskorolki już się nam przejadły. Choć producenci dwoją się i troją w wymyślaniu coraz to nowszych obiektów naszych westchnień i marzeń, to co raz częściej doświadczamy zawodu. Zastanawiamy się czy najnowszy model smartfona na pewno sprawi, że będziemy szczęśliwsi? Czy zamiana telewizora z 40 na 50-calowy coś zmieni w naszym życiu? Czy najnowszy model lustrzanki jest tym co sprawi, że się uśmiechniemy i przez chwilę nasze życie będzie wydawać się lepsze? Biorąc pod uwagę, że nawet poprzednim modelem rzadko kiedy fotografowaliśmy? Co raz więcej osób zmienia sposób myślenia i mogąc wybrać z dwóch pytań, które proponował nam Erich Fromm w swojej książce „Być czy mieć” zdecydowanie wybiera „być”. I choć niekoniecznie od razu prezentem musi być lot balonem czy skok ze spadochronem, warto wybrać prezent, który da nam doświadczenie czegoś nowego bądź sprawi, że poczujemy się szczęśliwsi.

 

Masaż dobry na wszystko

 

Jednym z takich prezentów, które idealnie wpisują się w ten trend jest masaż. Jest to prezent uniwersalny. Praktycznie dla każdego. Kupując masaż w formie prezentu możemy wybrać pojedynczy bądź w formie cyklu Wszystko zapisane na pięknej karcie podarunkowej, którą wręcza się z przyjemnością. Warto spytać masażysty o przeciwwskazania zdrowotne do zażywania masażu,by nie okazało się, ze nasz prezent okaże się bezużyteczny,ale tych nie jest dużo. Będzie to idealny prezent, w szczególności dla pań. Ma co dzień zapracowane w pracy i domu z pewnością docenią godzinę, dwie, pięć relaksu, odprężenia i zasłużonego odpoczynku.

Do wyboru mamy kilkanaście rodzajów: relaksacyjny, limfatyczny, gorącymi kamieniami, tajski, a nawet ciążowy. Już za kilkadziesiąt złotych możemy sprawić wiele radości i pełnego wrażeń, nowego doświadczenia naszej mamie, siostrze, a może przyjaciółce? A może wspólny masaż zakochanych? Nic tak w końcu nie buduje związku, jak razem przeżywane doświadczenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *