Masaż gorącymi kamieniami jest coraz częściej wykorzystywany do relaksu. Najczęściej wykorzystywane kamienie to marmur oraz bazalt. Przemawia za tym gładka powierzchnia, która umożliwia łatwe ślizganie się po skórze.

 

Jak wygląda masaż?

 

Pierwszym etapem jest rozgrzanie kamieni w gorącej wodzie o temperaturze od 45 do 50 stopni Celsjusza. Temperatura jednak powinna być dostosowana do wrażliwości oraz preferencji klienta. Po wyciągnięciu kamieni z wody, należy je dokładnie natrzeć oliwą. Masowany natomiast powinien dokładnie umyć oraz nabalsamować ciało tłustym kosmetykiem. Długość masażu to około 60-90 minut, jednak jeden zestaw kamieni starczy na nieco krócej, dlatego warto wymienić je na kolejne. W pierwszej kolejności masuje się przednią część ciała, następnie tylną. Jednak inwencja własna masażysty jest bardzo ważna, a lata praktyki w tym zawodzie pozwalają na dokładne dopasowanie sposobów masażu do preferencji klientów.

 

Techniki najczęściej wykorzystywane podczas masażu:

 

  • Rozcieranie – masowanie okrągłymi ruchami
  • Głaskanie – delikatne przesuwanie kamieni wzdłuż ciała, należy wybrać kamienie, których powierzchnia ściśle przylega do ciała.
  • Ugniatanie – metoda ta wykorzystuje dwa podobnej wielkości kamienie, które ugniatają skórę znajdującą się pomiędzy nimi.

 

Korzyści płynące z masażu 

 

Masaż gorącymi kamieniami ma pozytywny wpływ na układ krążenia. Rozszerza on naczynia krwionośne, podwyższa puls oraz przyspiesza pracę serca. Gorące kamienie poprawiają także działanie układu chłonnego przez zwiększoną cyrkulację limfy oraz przyspieszenie wydalania przez komórki produktów przemiany materii. Doskonale łagodzi objawy stresu oraz nerwicy, działa uspokajająco oraz relaksująco. W przypadku pań bardzo ważną korzyścią jest ujędrnienie skóry oraz zwalczanie cellulitu. Kilkukrotne powtarzanie zabiegu sprawia, że skóra wygląda na znacznie młodszą oraz elastyczną. Jest to skuteczny zabieg wspierający walkę z cellulitem, jednak najlepiej działa w połączenia z odpowiednimi kosmetykami oraz regularnością. Masaż gorącymi kamieniami często stosuje się u sportowców ze względu na regenerację oraz poprawienie napięcia mięśniowego. Ciepło połączone z odpowiednim naciskiem doskonale działa na zmęczone partie ciała oraz przyspiesza powrót do odpowiedniej wydolności.

 

Przeciwwskazania do masażu

 

Odradzany jest dla osób, które posiadają bardzo wrażliwą skórę. Negatywnie wpływa także na uszkodzony wcześniej układ nerwowy. Masaż nie jest przeznaczony dla osób z chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, żylakami oraz ostrymi stanami zapalnymi stawów oraz mięśni. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są owrzodzenia oraz większe rany. Masaż w tym przypadku może prowadzić do infekcji.

 

Energia płynąca z masażu

 

Wiele osób jest przekonanych, że w ciele człowieka umieszczone są czakry, czyli ośrodki energii. Czakry te są połączone kanałami energetycznymi, które płyną wzdłuż ciała. Najważniejsze jest układanie gorących kamieni wzdłuż przebiegu pola energii, co wpływa na usprawnienie przepływu energii oraz poprawę witalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *