XXI wiek to czas pełen sprzeczności, obserwuje się bowiem wyjątkowo dynamiczny wzrost zainteresowania nowymi technologiami i wszelkimi możliwościami poprawy jakości życia, z drugiej zaś strony, następuje gwałtowny powrót do natury. Ten, przejawia się w wieloraki sposób – począwszy od coraz częściej propagowanego wegetarianizmu, poprzez zwrócenie uwagi na wyjątkową potrzebę dbałości o środowisko, czy nagłe zgłębianie tematu medycyny alternatywnej będących dla niektórych znakomitym odpowiednikiem tradycyjnego modelu leczenia.  Celem medycyny naturalnej jest stosowanie praktyk umożliwiających rozpoznawanie, leczenie lub też powstrzymywanie konkretnych chorób i schorzeń, bez angażowania w proces sprawczy działań skupionych wokół modelu biomedycznego.

Medycyna niekonwencjonalna

 

W Polsce, jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów działających w obszarze medycyny niekonwencjonalnej, jest Jerzy Zięba. Naturalnymi metodami leczenia zajmuje się już od ponad dwudziestu lat, zaś szczególnie skupia się na leczeniu, jak i zapobieganiu, nowotworom oraz chorobom przewlekłym. Doświadczenie zdobywał podczas naukowych pobytów w Australii oraz USA, gdzie funkcjonuje jako dyplomowany hipnoterapeuta kliniczny, pozostaje także aktywny jako autor licznych artykułów publikowanych w prasie, wykładowca popularyzujący zdobytą wcześniej wiedzę czy tłumacz literatury fachowej – jest autorem m.in. przekładu książki Cholesterol – naukowe kłamstwo, którą napisał doktor Uffe Ravnskov.

 

Ukryte Terapie

 

Za pomocą licznych publikacji, czy też wykładów, zderza propagowane przez tradycyjnych lekarzy teorie z możliwościami, które oferuje medycyna alternatywna. W cyklu publikacji Ukryte terapie przygląda się najbardziej dyskusyjnym i współczesnym zagadnieniom, często przytacza zdumiewające fakty, które w dyskursie farmaceutycznym s pomimo swej istotności są  pomijane.

W naukach szerzonych przez Jerzego Ziębę, analizowane są poszczególne rodzaje witamin,  zawarte w suplementach diety i ich współdziałanie w przypadku równoczesnego prowadzenia chemioterapii czy anty-angiogenezy. Podnoszone są także kwestie skuteczności leków obniżających poziom cholesterolu, niebezpiecznych aspektach badań takich jak mammografia, efektywności wyżej wspomnianej chemioterapii. Zięba proponuje także nowe rozwiązania bezpośrednio odwołując się do możliwości jakie oferuje doustne bądź też dożylne zastosowanie wody utlenionej, terapii chlorkiem cezu, siarczanem hydrazyny. W toku wykładów oraz książek wyjaśnione zostają też kwestie diety ketogennej i jej związków z chorobami przewlekłymi i chorobami nowotworowymi.

 

Nieustannie rozwijająca się dziedzina

 

Medycyna niekonwencjonalna to z pewnością nieustannie rozwijająca się dziedzina, która gromadzi nie tylko wybitnych specjalistów wybranych pól naukowych, ale także osób pragnących wzbogacić się na niepotwierdzonych, nieskutecznych teoriach prezentowanych jedynie w celach zarobkowych. Poszukując znawców medycyny naturalnej warto więc zwrócić szczególną uwagę na dotychczasowe działania, publikacje naukowe czy zdobyte doświadczenia i sposób, w jaki dany specjalista przekazuje dalej wiedzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *