Niestety wiele pań zmaga się z różnego rodzaju defektami urody, które sprawiają, że nie tylko nie wyglądają atrakcyjnie, ale również czują się źle same ze sobą Jednym z bardziej powszechnych defektów w obecnych czasach jest cellulit, który dotyka kobiety niezależnie od wieku. Problem ten jest zwłaszcza dla młodszych Pań bardzo trudny, ponieważ przez to znacznie tracą one pewność. Jednakże na szczęście w dzisiejszych czasach jest wiele różnych, skutecznych sposobów na walkę z cellulitem. Czym tak naprawdę on jest i jak w naturalny sposób się go pozbyć?

 

Czym jest cellulit, jak powstaje?

 

Cellulit przeważnie pojawia się na piersiach, brzuchu oraz udach. W miejscach, w jakich występuje, budowa skóry jest grudkowa, pomarszczona oraz włóknista, więc także cellulit zdobył określenie „pomarańczowej skórki”. Jego rozmiar i wygląd zależą od stanu zaawansowania. Im większy stopień cellulitu, tymże gorzej dla jego właścicielki, gdyż ciężej z nim walczyć w zaawansowanym stadium. Gdy jest już znacznie zauważalny oraz towarzyszy mu otyłość, niestety trzeba zakwalifikować go do dolegliwości. Dzieje się tak, gdyż cellulit jest wprost związany z tłuszczem, natomiast symptomy wzrastają wraz z jego zawartością w organizmie. Zaczyna się u większości pań, z przewagą u kobiet puszystych bądź takich, u których tkanka tłuszczowa zbiera się w dolnych częściach ciała.

 

Cellulit – właściwa dieta sposobem na cellulit

 

Cellulit można pokonać spożywając dużo błonnika oraz pełnoziarnistych artykułów, i też owoców oraz warzyw, gdyż przyczyniają się one do zwalczania trucizn z organizmu, i tymże samym przeciwdziałają grudkowości skóry. Do antycellulitowych artykułów kwalifikujemy też szparagi, brokuły, tłuste ryby i tropikalne owoce, np. grejpfruty, ananasy oraz cytryny.

 

Domowe sposoby na cellulit: ćwiczenia

 

Żeby pozbyć się pomarańczowej skórki, powinnaś więcej się poruszać. Wykonuj ćwiczenia na dolne części ciała – przysiady, wykroki, hip-thrust, możesz także biegać, jeździć na rowerze, ćwiczyć na orbitrekulub pływać. Systematyczne treningi pobudzają krążenie krążenie krwi, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się trucizn występujących w tkankach. Prócz tego pobudzają metabolizm oraz przyczyniają się w tenże sposób do obniżki tłuszczu.

 

Konfrontacja z cellulitem – woda

 

Systematyczne popijanie wody w ilości blisko 1,5 litra na dzień wspiera działanie pełnego organizmu. Czemu pomaga także w konfrontacji z cellulitem? Gdyż jest potrzebne do czyszczenia organizmu z trucizn. Pamiętajmy więc, aby popijanie wody stało się naszym normalnym, zdrowym stylem.

 

Codzienne masaże na cellulit na pośladkach

 

W wypadku cellulitu na pośladkach przydatne są także robione systematycznie masaże pośladków. W owym wypadku niezbędna jest gąbka z twardą powierzchnią po jednej stronie bądź specjalistyczna rękawiczka, jaką kupić można w każdym sklepie drogeryjnym. Starczy założyć ją na rękę oraz mocnymi, okrężnymi ruchami pocierać pośladki. Ponadto można szczypać subtelnie skórę na pupie. Taki masaż nie jedynie usprawnia krążenie skóry, lecz także usuwa grudki tłuszczu, jakie stanowią cellulit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *